Erkan Güler (Aşçı Başı)
“BÜTÜN HAYATIM MUTFAK”

1982 yılında Mengen’de doğmuştur, Doğum Yeri Bolu Mengen olduğu için o da ataları gibi aşçı olmaya karar vermiştir. Zaten Başka bir alternatifi de yoktur. Yıllarca Aşçı başı olmak için çeşitli otellerde ve restoranlarda mesleğinde kariyer yapmış şeflerle çalışarak sonunda ERKAN ŞEF olmuştur.

En büyük hobisi yemek yapmaktır, evlidir çocuk sahibi olacaktır. Ansiklopedi gibi sertifika, birçok takdir ve ödülleri mevcuttur. Halen Bolu Mengene sıklıkla gitmektedir ve orada vakit geçirmekten büyük keyif almaktadır.

Firezza Balgat Mutfak

Ahmet Tanrıverdi (Aşçı Başı)
En büyük tutkum “YEMEK YAPMAKTIR”

Ahmet şef 1987 Ankara Doğumludur, Evlidir ve baba adayıdır. Aşçı olmaya 2003 yılında abisinden etkilenerek karar vermiştir, Ahmet şef alaylı bir aşçı olup, birçok şefle çalışıp geniş bir mutfak bilgisine sahiptir.  Ahmet şef Osmanlı-Türk mutfağında deneyimli ve bu konuda iddialı bir şeftir. Ahmet şef Ankara’da birçok mutfak kurup, başarıyla yönetmiştir. Ahmet şef şu anda Firezza mutfağında şeflik yapmaktadır. Ahmet şef genç aşçı adaylarına mutfak bilgisini ve tecrübelerini aktaran duyarlı bir şeftir.  Ahmet şefin en büyük tutkusu “yemek yapmaktır” bunun yanında sporla da ilgilenmektedir, özellikle vücut geliştirme sporuna ilgisi büyüktür.

Firezza Keçiören Mutfak

Ahmet Yavuz (Aşçı Başı)
En Büyük Hayalim “İYİ BİR RESTAURANT AÇMAK”

1981 Çankırı/Orta doğumludur, Ahmet şefin mutlu bir evliliği ve düzenli bir aile hayatı vardır, Yiğit Han ve Elif Güneş adında süper 2 çocuğa sahiptir. Ahmet şef aşçılık mesleğine 1998 yılında bir kafede çalışarak başlamıştır, Ahmet şef İtalyan mutfağında kendini çok geliştirmiş ve bir İtalyan mutfağı tutkunudur. Mesleğinde çok titiz bir yapıya sahip olan Ahmet şef, karakter olarak çok sert bir yönetim anlayışına sahiptir. El şakaları ve laubali tavırları hiç sevmeyen şefimiz, yüzme tutkunudur. Yüzme sporunu çok sevmekte ve her fırsatta yüzmeye gitmektedir. Aşçılık mesleğini çok sevmekle beraber iş dışı yemek yapmaktan pek hoşlanmayan Ahmet şef, aynı zamanda çok yeteneklide bir sos ustasıdır. Ailesiyle memleketi Çankırı, Ortaya gidip akrabalarıyla vakit geçirmeyi çok seven Ahmet şefin en büyük hayali “ İyi bir restoran açmak” ve hiç kimsenin yapmadığını yaparak farklı hedef kitlelerine hizmet vermektir.

Firezza Etlik/Antares Mutfak